Wczytuję dane...

W jaki sposób tworzone są bombki szklane?

Czy zastanawialiście się Państwo, jak właściwie robione są szklane bombki bożonarodzeniowe?

Jak to się dzieje, że ze szkła powstaje idealnie kulista bańka, która następnie przyjmuje fantazyjne kształty, kolory i wzory? Proces tworzenia szklanej bombki to coś zdecydowanie wyjątkowego i magicznego. Dziś zdradzamy, jak przebiega ręczna produkcja ozdób w naszej manufakturze.

Bombki szklane ręcznie robione: małe dzieła sztuki

Czy obserwując szklane bombki na choince, zastanawiacie się czasem Państwo nad tym, jak powstały? Ręcznie robione bombki to małe dzieła sztuki, za którymi stoi człowiek i jego inwencja twórcza. To właśnie w umysłach artystów i pasjonatów dekoracji tworzy się magia, która przyczynia się do powstawania najpiękniejszych świątecznych ozdób. Warto być świadomym tego skomplikowanego procesu, który przekłada się m.in. na cenę bombki ręcznie malowanej.

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że ręcznie robione bombki bożonarodzeniowe są czymś znacznie więcej niż tylko ozdobami. To cenne pamiątki oraz przedmioty, które przez lata mogą przywoływać najpiękniejsze wspomnienia. Jeśli zależy Państwu na tym, by każde święta miały w sobie magiczny pierwiastek, warto zainwestować w kolekcję szklanych bombek!

Proces tworzenia szklanych bombek krok po kroku

Ręcznie robione bombki to nie efekt masowej produkcji, a sumiennej i dokładnej pracy ludzkich rąk. W odróżnieniu od ozdób robionych „taśmowo” mają w sobie duszę i magię. Sprawdźcie Państwo, jak przebiega proces produkowania bombek szklanych w ExArte!

Dmuchanie bombek

Prace nad tworzeniem bombki rozpoczynają się w hali produkcyjnej, w której znajdują się specjalne palniki gazowe. Nad nimi szkło rozgrzewamy do temperatury ok. 650 stopni Celsjusza, dzięki czemu staje się niesamowicie plastyczne i podatne na formowanie. Wówczas bombka szklana zyskuje swój kształt – kulę, szpic, albo bardziej fantazyjną postać. Do tworzenia konkretnych bombek wykorzystujemy specjalne formy. Proces dmuchania jest dość wymagający, zarówno pod względem koncentracji, jak i precyzji. Jego efektem jest idealnie przezroczysta bombka szklana.

Lakierowanie

Uformowana bombka trafia do działu lakierowania, w którym zyskuje coś niesamowicie ważne: kolor. Zazwyczaj proces lakierowania rozpoczynamy od wlania specjalnego płynu do wnętrza bombki – zwykle jest to preparat na bazie azotanu srebra, który zapewnia ozdobie piękny połysk. Lakier wpuszczony do wnętrza bombki będzie odporny na zarysowania i odpryskiwanie. Następnie bombka zanurzana jest w lakierze w konkretnym kolorze, który pokrywa jej zewnętrzną część. Ostatnim etapem lakierowania jest suszenie ozdoby w wysokiej temperaturze.

Ozdabianie

Na koniec najprzyjemniejsze – ozdabianie bombek bożonarodzeniowych! Na tym etapie nasi pracownicy mogą popisać się fantazją, malując na bombkach piękne pejzaże i wzory. Na bombkach umieszczamy także lśniące kamienie i inne detale, dzięki którym zyskują niesamowity charakter. Po wyschnięciu zdobień każda bombka zyskuje także metalową zawieszkę.

 

szklana bombka wielkanocna

Ręcznie malowane bombki – idealna ozdoba świąt

Jak sami Państwo widzicie, proces powstawania pojedynczej bombki wymaga dużej precyzji i troski. W naszej fabryce bombek ponad wszystko cenimy sobie dokładność, dlatego nasze ozdoby przygotowujemy w maksymalnym skupieniu. Efektem są jedyne w swoim rodzaju bombki ręcznie robione, które stanowią przepiękną dekorację świąt. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – sprawdźcie Państwo sami, co drzemie w naszych ręcznie wykonywanych ozdobach!

 

szklana bombka wielkanocna